Вход в систему Поиск по сайтуОтправить сообщение по электронной почте

Дугове зварювання та різання металів

 
   


Дугова зварка лежачим електродом

В контексте

У деяких випадках може використовуватися зварювання лежачим електродом, що полягає в тому, що в оброблення стикового з'єднання або в кут таврових сполук укладається толстопокритий електрод, пріжімаеіий до виробу мідної накладкою спеціального профілю (рис.1)

Схема зварювання лежачим електродом стиков Схема зварювання лежачим електродом таврових соедіненій
рис.1. Схема зварювання лежачим електродом стиків (а) і таврових сполук (б)

1 - зварюються деталі; 2 - електрод; 3 - прокладка; 4 - мідний брус.

До одного кінця електрода приєднується за допомогою спеціального затиску токовод. Дуга запалюється замиканням іншого кінця електрода на виріб за допомогою вугільного стерженька і переміщається по мірі розплавлення електрода уздовж крайок, що зварюються, розплавляючи електрод і зварювальний метал і утворюючи шов. Для цього застосовується спеціальні електроди довжиною до 1,5-2,0 м, на які наноситься покриття, товщиною дещо більшою, ніж при звичайній зварці.

Так як один зварник може обслуговувати кілька робочих місць, то при використанні цього способу можна підвищити продуктивність праці. Зварювання лежачим електродом доцільно використовувати в місцях, куди доступ для виконання зварювання звичайними способами утруднений або виключений.

Схема зварювання стрижнів ванним способом
рис.2. Схема зварювання стрижнів ванним способом.
1 - форма-скоба; 2 - з'єднуються деталі

Зварювання ванним способом. Для з'єднання стрижневих виробів (стрижнів арматури залізобетонних конструкцій, рейок та ін) знаходить застосування ний спосіб зварювання, сутність якого полягає в тому, що сти . до поміщається в спеціальну сталеву форму-скобу (рис.2) з зазором між торцями стрижнів 12-25 мм у залежності від їх товщини.

Зварювання починають в нижній частині форми, причому протягом усього часу ванну металу підтримують у рідкому стані, для чого зміну електродів виробляють швидко. Зварку ведуть до заповнення металом всієї форми трохи вище поверхні стрижнів. Замість сталевий скоби іноді роблять мідні або керамічні форми. Зварювання виконують як одним електродом, так і декількома електродами, затиснутими в спеціальний електродотримач - «гребінкою», а також трифазної дугою.

Другие материалы:

Внимание! © X51.project 2007-2018гг.
Дозволяється копіювання та інше використання матеріалів сайту при умові встановлення гіперпосилання, не забороненої до індексації пошуковими системами, на матеріал або головну сторінку сайту Дугове зварювання та різання металів.
 
Вверх | Дугове зварювання та різання металів | Администрирование | Контакты | Поиск | Карта раздела