Вход в систему Поиск по сайтуОтправить сообщение по электронной почте

Дугове зварювання та різання металів

 
   


Ручна дугова зварка пучком електродів

В контексте
рис.1. Пучок електродів
а - загальний вигляд, б - схема розташування

Зварювання пучком електродів була запропонована інженером BC Володіним в 1937р. Сутність цього способу полягає в тому, що два, три або чотири електроди зв'язують у пучок (рис.1). У місці затиснення в електродотримача стрижні пучка з'єднуються між собою прихватками таким чином, щоб контакт з електродотримачів мав кожен стрижень. При зіткненні з виробом дуга збуджується між одним зі стрижнів пучка і в міру його оплавлення переходить на сусідній, між кінному якого і виробом виявиться меншу відстань. Горіння дуги підтримується між даними стрижнем і виробом до тих пір, поки за рахунок подовження дуги опір дугового проміжку не збільшиться і дуга не перейде на інший стрижень.

У зв'язку з тим, що дуга горить по черзі між кожним стрижнем пучка і виробом, нагрівання стержнів при даному струмі буде менше, ніж при зварюванні одностержневим електродом при тім же струмі. Це дозволяє при однаковому діаметрі стрижнів пучка і одинарного електрода прімеіять великі струми при зварюванні пучком і тим самим збільшити продуктивність за рахунок розташування, скорочення основного часу зварювання. При цьому тепло дуги використовується більш раціонально, оскільки під час горіння дуги між виробом і одним зі стрижнів, інші стрижні підігріваються за рахунок випромінювання дуги. Тому коефіцієнт наплавлення при зварюванні пучком в порівнянні з одностержневим електродом при однаковій величині зварювального струму зростає.

Застосування пучка електродів дозволить збільшити зварювальний струм і при цьому значно підвищити годинну продуктивність за кількістю наплавленого металу.

Однак всі ці переваги зварювання пучком дійсні тільки при порівнянні зі зварюванням одним електродом того ж діаметру, що і кожен електрод пучка. Якщо порівняння виробляти з електродом, що має площу поперечного перерізу, що дорівнює сумарній площі перерізу стержнів пучка, то переваги виявляться на стороні зварювання одинарним електродом. Тому, якщо випаде можливість, ефективніше застосовувати електроди великих діаметрів при великих зварювальних токах. Застосування пучка може бути доцільним лише в тих випадках, коли використання електродів великих діаметрів з різних причин неможливо.

Другие материалы:

Внимание! © X51.project 2007-2018гг.
Дозволяється копіювання та інше використання матеріалів сайту при умові встановлення гіперпосилання, не забороненої до індексації пошуковими системами, на матеріал або головну сторінку сайту Дугове зварювання та різання металів.
 
Вверх | Дугове зварювання та різання металів | Администрирование | Контакты | Поиск | Карта раздела