Вход в систему Поиск по сайтуОтправить сообщение по электронной почте

Дугове зварювання та різання металів

 
   


Ручна дугова зварка трифазної дугою

В контексте

Значне підвищення продуктивності може бути досягнуто за рахунок застосування зварювання трифазної дугою. При ручного дугового зварювання трифазної дугою продуктивність праці підвищується в 2-2,5 рази при одночасній економії електроенергії до 20 - 25%.

рис.1. Електрод для зварювання трифазної дугою
1 - електродні стрижні; 2 - покриття; 3 - зачищені кінці для приєднання до електродотримача.

Зварювання трифазної дугою проводиться спеціальними електродами, що складаються з двох стержнів, які мають загальне покриття (рис.1).

рис 2. Схема живлення посту для спарки трифазної дугою
СТ - зварювальний трансформатор; ВТ - допоміжний трансформатор; КК-котушка контактора; Др - дросель; Е - електроди; І - виріб.

У верхній частині електрода є зачищені кінці для приєднання в спеціальному електродотримача до двох фаз трифазного джерела живлення, яким може бути як спеціальний трансформатор, так і два однофазних трансформатора, з'єднаних за схемою відкритого трикутника рис.2.

У зв'язку з тим, що через дугу протікають три струму зсунутих за фазою на 120 o, стійкість дуги значно вище ніж при харчуванні однофазним струмом. Тому при зварюванні трифазної дугою можуть використовуватися електроди з фтористо-кальцієвими покриттями, які непридатні для зварювання однофазним змінним струмом.

Так як при відриві від виробу дуга буде продовжувати горіти між електродами (Е), то включення трансформаторів повинно проводитися магнітним пускачем за спеціальною схемою (рис.2), при якій котушка контактора КК під час горіння дуги включена на падіння напруги в дроселі (Др).

При відведенні власника від виробу котушка контактора знеструмлюється і він вимикає зварювальні трансформатори СТ. При торканні електродним стрижнем вироби І включається ланцюг, що живиться допоміжним трансформатором ВТ, Контактор спрацьовує і включає зварювальні трансформатори, після чого котушка контактора знову виявляється включеною на падіння напруги в дроселі.

Деяким недоліком ручного дугового зварювання трифазної дугою є необхідність виготовлення спеціальних електродів, непридатність для зварювання в стельовому і вертикальному положеннях, а також велику вагу електродотримача з електродом.

Другие материалы:

Внимание! © X51.project 2007-2018гг.
Дозволяється копіювання та інше використання матеріалів сайту при умові встановлення гіперпосилання, не забороненої до індексації пошуковими системами, на матеріал або головну сторінку сайту Дугове зварювання та різання металів.
 
Вверх | Дугове зварювання та різання металів | Администрирование | Контакты | Поиск | Карта раздела