Вход в систему Поиск по сайтуОтправить сообщение по электронной почте

Дугове зварювання та різання металів

 
   


Основи електрошлакового зварювання

Електрошлакове зварювання характерна тим, що основна частина тепла, необхідна для нагрівання і плавлення основного і електродного металу, виходить за рахунок проходження електричного струму через розплавлений флюс - шлак. Електрошлакове зварювання найчастіше ведеться з примусовим формуванням шва, зазвичай виконується при вертикальному положенні зварюваної стінки (рис. 1).

Схема процесу електрошлакового сваркі
Рис.1. Схема процесу електрошлакового зварювання.

Шлакова ванна утворюється за рахунок розплавлення флюсу, що заповнює простір між крайками основного металу 3 і формують пристроями 2. Освіта (наведення) шлакової ванни зазвичай проводиться дуговим процесом. Порушувана в початковий період зварювання дуга між електродним дротом 5 і дном «кишені» після розплавлення певної кількості флюсу шунтується розплавленим електропровідним шлаком і гасне. Дугового процес замінюється шлаковим.

Наведення шлакової ванни може бути також здійснено за допомогою електропровідного флюсу (АН-25). У цьому випадку між кінцем електрода і дном «кишені» насипається флюс, який за рахунок проходить через нього струму нагрівається і плавиться, утворюючи шлакову ванну, що дозволяє почати електрошлаковий процес. Глибина шлакової ванни зазвичай коливається в межах 25-70 мм.

Струм підводиться до шлакової ванні через основний метал і електродний дріт, занурену в шлакову ванну. Електрод розташовується посередині ванни або переміщається в зазорі вздовж товщини зварюваних деталей.

До електроду струм підводиться за допомогою мундштука 6. Проходячи через шлакову ванну, струм нагріває її до температури, яка перевершує температуру плавлення основного металу і електрода, який подається в шлакову ванну зі швидкістю, рівної швидкості його плавлення. Розплавлений метал стікає на дно шлакової ванни, утворюючи металеву (зварювальну) ванну 4, яка, тверднучи, утворює шов, що з'єднує крайки виробу. У міру утворення шва електрод і формують пристрою за допомогою спеціального приводу пересуваються вгору вздовж зварюється шва. Формуючий пристрій може не переміщатися, якщо воно закриває всю довжину крайок, що зварюються.

Електрошлаковий процес протікає стійко як на постійному, так і на змінному струмі, але частіше електрошлакового зварювання ведуть на змінному струмі від трансформатора з жорсткою характеристикою.

Другие материалы:

Внимание! © X51.project 2007-2018гг.
Дозволяється копіювання та інше використання матеріалів сайту при умові встановлення гіперпосилання, не забороненої до індексації пошуковими системами, на матеріал або головну сторінку сайту Дугове зварювання та різання металів.
 
Вверх | Дугове зварювання та різання металів | Администрирование | Контакты | Поиск | Карта раздела