Вход в систему Поиск по сайтуОтправить сообщение по электронной почте

Дугове зварювання та різання металів

 
   


Дугова зварка алюмінію неплавким електродом в середовищі інертних газів

У сучасній техніці значне місце займає дугове зварювання алюмінію і його сплавів у середовищі інертних газів і, зокрема, в середовищі аргону. Умови процесу аргоно-дугового зварювання забезпечують руйнування окисної плівки в зоні зварювання під впливом катодного розпилення електричної дуги, а також надійний захист розплавленого металу від навколишнього повітря.

Схема аргонно-дугового зварювання неплавким електродом.
Рис.1. Схема аргонно-дугового зварювання неплавким електродом.
1 - виріб, що зварюється; 2 - присадний пруток, 3 - захисний газ; 4 - пальник; 5 - вольфрамовий електрод; 6 - зварювальний дуга; 7 - наплавлений метал.

Алюмінієві сплави зварюються неплавким вольфрамовим електродом без присадки по відбортовка, з присадкою, що подається в зону зварювання, а також плавиться за допомогою шлангових напівавтоматів і автоматів.

При дуговому зварюванні тонких матеріалів неплавким електродом або з присадкою в один прохід пальник переміщають справа наліво кутом вперед (рис.1).

Присадка подається короткими зворотно-поступальними рухами і повинна перебувати під можливо меншим кутом до виробу. Кінець прутка спирається на край розплавленої ванни.

однопрохідне дугова зварка виконується без коливальних рухів. Присадні дріт береться того ж складу, що й основний метал. Поверхня виробу, що зварюється і присадочной дроту готується під зварювання.

Для аргонно-дугового зварювання застосовується аргон марки «Б» (аргон 99,96%; кисню не більше 0,005 "о, азоту не більше 0,04%, вологи не більше 0,03%). Зварювання вольфрамовим електродом ведеться на змінному струмі, на режимах, зазначених у табл. 1.

Таблиця 1. Режими аргонно-дугового зварювання алюмінієвих сплавів.
Товщина металу, мм Сила струму, А Діаметр електрода, мм Діаметр присадочной дроту, мм Витрата аргону, л / хв
2 90-120 2-3 2-3 5-7
4 140-200 3-4 3-5 7-9

При стиковому зварюванні металу товщиною 1-1,5 мм з відбортовкою без присадки струм знижується на 10-15%.

Другие материалы:

Внимание! © X51.project 2007-2018гг.
Дозволяється копіювання та інше використання матеріалів сайту при умові встановлення гіперпосилання, не забороненої до індексації пошуковими системами, на матеріал або головну сторінку сайту Дугове зварювання та різання металів.
 
Вверх | Дугове зварювання та різання металів | Администрирование | Контакты | Поиск | Карта раздела