Вход в систему Поиск по сайтуОтправить сообщение по электронной почте

Дугове зварювання та різання металів

 
   


Частка основного металу в металі шва. Погонна енергія.

Подразделы материала "Частка основного металу в металі шва. Погонна енергія.":

Незалежно від типу і способу виконання, зварний шов складається з певної частки основного і електродного металу. Кількісний вміст того чи іншого металу у шві буде залежати від виду зварювання, величини зварювального струму, напруги на зварювальному дузі, форми підготовки крайок і т. д.

Зупинимося докладніше на розгляді питання про вплив режиму ручного дугового зварювання на частку основного металу в металі шва і на його розміри. У поняття режиму ручного дугового зварювання входить зварювальний струм, напруга на дузі, діаметр електрода, швидкість зварювання, кут нахилу електрода і т. д.

Розглянемо вплив деяких з величин на частку основного металу у шві і його форму.

Зварювальний струм.

Збільшення зварювального струму призводить до збільшення ефективної теплової потужності зварювальної дуги q, внаслідок чого збільшуються висота і ширина валика, глибина проплавлення, а п (коефіцієнт плавлення), а < sub> н (коефіцієнт наплавлення), швидкість плавлення електрода. У результаті цього частка основного металу в металі зварного шва збільшується. Частка основного металу в металі зварного шва - це відношення площі проплавлення металу до суми площ проплавлення і наплавленого металу, тобто

Частка основного металу в металі зварного шва - це відношення площі проплавлення металу до суми площ проплавлення і наплавленого металу

Напруга на зварювальному дузі.

Підвищення напруги на дузі призводить до зменшення глибини провару, оскільки із збільшенням напруги збільшуються втрати тепла на випромінювання, чад і розбризкуванню. Внаслідок збільшення довжини зварювальної дуги збільшується площа нагріву виробу, тобто збільшується ширина валика, отже, зменшується його висота, так як на величину коефіцієнтів а п, а н напруга не впливає. Частка ж основного металу в металі зварного шва при ручній зварці з збільшенням напруги практично не змінюється.

Діаметр електрода.

Збільшення діаметра електрода (при зварювальному струмі тієї ж величини) призводить до зменшення щільності зварювального струму, зниження температури дуги, що тягне за собою зменшення глибини провару, збільшення ширини валика, зменшення частки основного металу в металі зварного шва.

Погонна енергія.

Погонна енергія ( q n) - це відношення ефективної теплової потужності зварювальної дуги, витрачається на нагрівання вироби ( q), до швидкості переміщення дуги ( v д) і визначає кількість тепла, введене дугою в елемент довжини зварного шва, тобто

Отже, збільшення погонною енергії призводить до збільшення площі перерізу зварного шва, тобто до зміни частки участі основного металу в металі шва і форми валика. Швидкість переміщення зварювальної дуги при однопрохідної зварюванні дорівнює швидкості зварювання.

Другие материалы:

Внимание! © X51.project 2007-2018гг.
Дозволяється копіювання та інше використання матеріалів сайту при умові встановлення гіперпосилання, не забороненої до індексації пошуковими системами, на матеріал або головну сторінку сайту Дугове зварювання та різання металів.
 
Вверх | Дугове зварювання та різання металів | Администрирование | Контакты | Поиск | Карта раздела