Вход в систему Поиск по сайтуОтправить сообщение по электронной почте

Дугове зварювання та різання металів

 
   


Іонізуюче дію матеріалів електродних покриттів, покриттів різних марок і флюсів.

Гази навіть при температурах, набагато перевищують кімнатну, складаються з недіссоціірованних молекул, тобто є ізоляторами. Наявність у газі позитивно і негативно заряджених іонів і електронів робить його провідником електричного струму.

Виникнення дуги обумовлено іонізацією дугового проміжку, супроводжується витратою енергії:

де e - заряд електрона;

U i - потенціал іонізації.

Іонізація викликана появою в газовому проміжку заряджених частинок. Причини їх виникнення такі:

  1. термоелектронна емісія катода, що виникає при достатньому його нагріванні;
  2. фотоелектронна емісія, коли електрони, отримавши енергію за рахунок випромінювання (ультрафіолетового, рентгенівського, гамма-променів, радіоактивних елементів), залишають поверхню катода. Чим менше довжина хвилі випромінювання, тим більше електронів вилітає з поверхні катода в одиницю часу;
  3. автоелектронна емісія, при якій енергія, необхідна електронам для виходу з катода в дуговій проміжок, повідомляється силовим електричним полем. Цей вид емісії можливий навіть при низьких температурах катода;
  4. ударна емісія або емісія в результаті непружних ударів швидких частинок (електронів, іонів, атомів) про нейтральні, наявні в дуговому проміжку. У результаті утворюються нові заряджені частинки, які стають переносниками електричного струму.

Для відриву від атома електрона потрібно зробити роботу, яка називається роботою іонізації, величина якої буде різною для різних елементів. Робота іонізації Е i чисельно дорівнює потенціалу іонізації U i висловленим у вольтах.

Для стабільного горіння зварювальної дуги необхідно, щоб в її стовпі весь час перебували заряджені частинки, кількість яких зменшується внаслідок рекомбінації. При цьому чим нижче потенціал іонізації, тим легше створити провідну газове середовище для підтримки дугового розряду. Іонізуюче дію матеріалів визначається не тільки величиною потенціалу іонізації, а й пружністю пари даного з'єднання або простої речовини, так як пружність пари визначає швидкість випаровування і тим самим концентрацію легкоіонізірующіхся атомів в атмосфері дуги. Тому ефективний потенціал іонізації будь газової суміші залежить не тільки від потенціалу іонізації, але й від концентрації елементів в дуговому проміжку.

Наявність в дузі навіть невеликої кількості легкоіонізірующіхся елементів помітно поліпшує стабільність горіння дуги за рахунок зниження ефективного потенціалу іонізації газової суміші.

Якщо дуга горить в парах, що складаються з пари заліза ( U i = 7,8 в) і невеликої кількості (5%) парів калію < em> ( U i = 4,3 в), то вона буде стійка, так як ефективний потенціал іонізації буде дорівнює < em> U 0 = 5,4 ст.

Тому введення до складу електродних покриттів елементів з низьким потенціалом іонізації сприяє швидкому запалюванню і стійкому горінню зварювальної дуги внаслідок того, що менша кількість енергії потрібно для іонізації газової суміші.

Про ионизирующем дії матеріалів електродних покриттів і флюсів можна судити по обривності довжині дуги.

Другие материалы:

Внимание! © X51.project 2007-2018гг.
Дозволяється копіювання та інше використання матеріалів сайту при умові встановлення гіперпосилання, не забороненої до індексації пошуковими системами, на матеріал або головну сторінку сайту Дугове зварювання та різання металів.
 
Вверх | Дугове зварювання та різання металів | Администрирование | Контакты | Поиск | Карта раздела