Вход в систему Поиск по сайтуОтправить сообщение по электронной почте

Дугове зварювання та різання металів

 
   


Коефіцієнт плавлення, наплавлення, втрати на угар і розбризкування, продуктивність зварювання

На продуктивність процесу електричного дугового зварювання впливають такі фактори:

  1. зварювальний струм;
  2. коефіцієнт плавлення а п, який вказує, скільки електродного металу плавиться під дією зварювального струму в 1 а за одиницю часу 1 год; < / li>
  3. коефіцієнт наплавлення а н, який зазвичай менше а п (виключення становлять лише ті електроди, до складу покритті яких входить велика кількість феросплавів або залізного порошку), так як не весь розплавлений електродний метал переходить в зварний шов: частина електродного металу вигорає, частина розприскується.

Величина втрат металу на чад і розбризкування, а також значення коефіцієнта плавлення і коефіцієнта наплавлення залежать від зварювального струму. Збільшення струму призводить до підвищення температури стовпа зварювальної дуги, тобто до інтенсивності розплавлення електрода і прискоренню перебігу хімічних реакцій. Деякі з реакцій супроводжуються виділенням газу, наприклад FeO + С<=>. Fe + CO.

Значить, із збільшенням зварювального струму коефіцієнт плавлення ( а п) і коефіцієнт наплавлення ( а н) збільшуються, але на різні величини, тому що збільшення температури зварювальної дуги призводить до збільшення кількості утворюються газів, підвищення їх тиску у краплі, а отже, до підвищення втрат на чад і розбризкуванню.

На величину коефіцієнтів плавлення ( а п) та наплавлення ( а н), а також на втрати від чаду і розбризкування впливає кількість тих чи інших домішок в електродному металі і електродному покритті.

Елементам, що має великий потенціал іонізації, потрібна велика напруженість поля для збереження тієї ж кількості заряджених частинок, що беруть участь у перенесенні заданого зварювального струму. Внаслідок цього елементи з великим U i підвищують температуру стовпа дуги, так як Т ст - 810 · U 0.

Температура стрижня електрода також впливає на коефіцієнти плавлення і наплавлення ( а п, а н). У початковий момент дугового зварювання швидкість плавлення електродного металу невелика, але принаймні розігріву електрода джоулевим теплом проходить по ньому струму швидкість його плавлення може збільшитися в 2 рази, тобто на 100% і більше при значних щільності струму. При цьому збільшуються коефіцієнти плавлення ( а п), наплавлення ( а н), втрати ж на чад і розбризкування практично не змінюються. Нормальна якість наплавлення (або зварного шва) буде забезпечено, якщо швидкість плавлення електрода на початку буде відрізнятися від швидкості в кінці не більш, ніж на 30%. Джоулево тепло визначається рівнянням

Уравненіе виділяється тепла (джоулево тепло)

Покриття електродів істотно впливає на коефіцієнти плавлення ( а п), наплавлення ( а н) і коефіцієнт втрат, рівний

Коеффіціент втрат при дуговому сварке

Коефіцієнт плавлення толстопокритих електродів значно зменшується в порівнянні з коефіцієнтом голих і тонкопокритих електродів за рахунок того, що деяка кількість тепла дуги витрачається на плавлення, випаровування, розкладання покриття, але прямої залежності коефіцієнта плавлення ( а п) від товщини покриття немає.

Коефіцієнт втрат толстопокритих електродів зменшується в порівнянні з коефіцієнтом голих за рахунок того, що матеріали електродних покриттів при випаровуванні дають додаткову кількість газу, який захоплює за собою пари металу і дрібні краплі.

Коефіцієнт наплавлення а н електродів з товстим покриттям звичайно менше коефіцієнта плавлення, за винятком тих випадків, коли в покриття входить велика кількість металевих складових.

На величину а п і а н надає, крім того, вплив полярність струму, тип з'єднання, положення шва в просторі і т. д.

Встановлено, що рід зварювального струму істотно не впливає на величину а п і а н. З переходом на змінний струм в деякій мірі коефіцієнт втрат зменшується, але продуктивність практично не змінюється.

Отже, коефіцієнти плавлення ( а п) та наплавлення ( а н), коефіцієнт втрат будуть мати різну величину ( за інших рівних умов) при зварюванні електродами різних марок.

Другие материалы:

Внимание! © X51.project 2007-2018гг.
Дозволяється копіювання та інше використання матеріалів сайту при умові встановлення гіперпосилання, не забороненої до індексації пошуковими системами, на матеріал або головну сторінку сайту Дугове зварювання та різання металів.
 
Вверх | Дугове зварювання та різання металів | Администрирование | Контакты | Поиск | Карта раздела