Вход в систему Поиск по сайтуОтправить сообщение по электронной почте

Дугове зварювання та різання металів

 
   


Принципові схеми зварювальних трансформаторів

До джерел живлення змінного струму відносять зварювальні трансформатори (рис. 1).

Схема зварювального трансформатора з нормальним магнітним розсіюванням н окремим дросселем Схема зварювального трансформатора з реактивною обмоткою на загальному сердечніке
Схема зварювального трансформатора з розміщенням обмоток на різних стержнях Схема зварювального трансформатора з переміщенням вторинних обмоток
Схема зварювального трансформатора з магнітним шунтом

Рис.1 Принципові схеми зварювальних трансформаторів.

а - з нормальним магнітним розсіюванням н окремим дроселем, б - з реактивною обмоткою на загальному сердечнику, в - з розміщенням обмоток на різних стрижнях, г - з переміщенням вторинних обмоток, д - з магнітним шунтом

Зварювальні трансформатори ділять на три групи:

1. Зварювальні трансформатори з нормальним розсіюванням і окремої реактивної обмоткою (дроселем)

Зварювальні трансформатори з нормальним розсіюванням і окремої реактивної обмоткою (дроселем) дивіться на мал. 1а. Реактивна обмотка 1 послідовно включається в зварювальний ланцюг. Падаюча характеристика створюється електрорушійної силою самоіндукції, що виникає в обмотці дроселя. Зварювальний струм плавно регулюється зміною зазору а між рухомою і нерухомою частинами дроселя (рис. 1а). При а = 0 зварювальний струм мінімальний, так як магнітний потік в сердечнику дроселя максимальний, і ЕРС самоіндукції теж максимальна. При максимальному зазорі а, навпаки, зварювальний струм максимальний.

За цією схемою раніше випускалися пересувні трансформатори СТЕ-24у (на 350 А) і СТЕ-34у (на 500 А).

Трансформатори з нормальним магнітним розсіюванням і реактивної обмоткою на загальному осерді (рис б). Реактивна обмотка 1 включена в зварювальний ланцюг послідовно з таким розрахунком, що її потік спрямований назустріч основному потоку трансформатора.

Дія реактивної обмотки і регулювання зварювального струму аналогічні дії дроселя трансформаторів типу СТЕ. За цією схемою раніше випускалися зварювальні трансформатори СТН-350, СТІ-500, СТН-500-1. СТН-700, а також випускаються трансформатори ТСД 500-1, ТСД-1000-4, ТСД-2000-2; трансформатори типу ТСД призначені для живлення автоматичних установок; вони мають дистанційне керування, яке здійснюється асинхронним двигуном з черв'ячним редуктором. Цей механізм переміщує магнітний пакет, змінюючи величину зазору між рухомою і нерухомою частинами сердечника.

2. Зварювальні трансформатори з збільшеним магнітним розсіюванням

Зварювальні трансформатори з збільшеним магнітним розсіюванням (рис. 1 в, Г.Д). Збільшені магнітні потоки розсіяння викликають появу у вторинній обмотці трансформатора реактивної ЕРС; зі збільшенням зварювального струму при горінні дуги магнітні потоки розсіянні зростають, реактивна ЕРС, збільшується і вторинна напруга падає.

Збільшені потоки розсіяння створюються наступними способами:

  • розміщенням первинних 2 і вторинних обмоток 3 трансформатора окремо на різних стрижнях сердечника 4 (рис. 1в);
  • видаленням первинних обмоток 2 від вторинних 3 (рис. 1г);
  • розміщенням в сердечнику 4 магнітного шунта 5 - рухомого або нерухомого (рис. 1д).

Іноді ці способи комбінують.

Другие материалы:

Внимание! © X51.project 2007-2018гг.
Дозволяється копіювання та інше використання матеріалів сайту при умові встановлення гіперпосилання, не забороненої до індексації пошуковими системами, на матеріал або головну сторінку сайту Дугове зварювання та різання металів.
 
Вверх | Дугове зварювання та різання металів | Администрирование | Контакты | Поиск | Карта раздела