Вход в систему Поиск по сайтуОтправить сообщение по электронной почте

Дугове зварювання та різання металів

 
   


ККД зварювальної дуги

Електрична енергія, споживана дугою, в основному перетворюється в тепло. Теплову потужність електричної дуги можна прийняти рівною тепловому еквіваленту q 0 електричної енергії

q 0 = 0,24 · I св · U д кал / сек,

нехтуючи теплом, що йде на хімічні реакції в дуговому проміжку і кілька, що змінює тепловий баланс дуги.

Не всі тепло зварювальної дуги йде на нагрів вироби: частина тепла витрачається на нагрівання нерасплавівшейся частини електрода, частина - на випромінювання в навколишній простір, деяка кількість тепла втрачається з краплями електродного металу при його розбризкуванні. Тому вводять поняття ефективної теплової потужності зварювальної дуги.

Ефективна теплова потужність зварювальної дуги ( q) - це кількість тепла, введене в метал вироби в одиницю часу, рівне

q = Q / t, кал / сек

де Q - кількість тепла, введене в метал, кал; t - час горіння дуги, сек.

Втрати тепла зварювальної дуги в результаті випромінювання на нагрівання електрода для різних способів зварювання будуть різні.

Величиною, що характеризує тепло, що витрачається на нагрівання металу, є коефіцієнт корисної дії процесу нагрівання вироби зварювальної електричної дугою ( n). ККД зварювальної дуги представляє собою відношення ефективної теплової потужності зварювальної дуги ( q) до теплового еквівалента її електричної потужності ( q 0), т. е.

n = q / q 0

Ефективний ККД залежить від технологічних умов зварювання. При зварюванні відкритою металевою дугою n = 0,5-0,85, при зварюванні під шаром флюсу n = 0,8-0,95, а при зварюванні вугільної дугою n = 0,5-0,65.

Ця різниця в значеннях ККД виходить у зв'язку з тим, що при зварюванні металевою дугою частину тепла, що йде на розплавлення електрода, з краплями металу буде переходити в зварювальну ванну, а при зварюванні під флюсом, крім того, значно зменшуються втрати тепла в навколишній простір. Значення ККД буде залежати від способу зварювання, матеріалу електродів, складу покриттів і інших чинників.

Ефективна теплова потужність зварювальної дуги може бути визначена калориметричних методом.

Другие материалы:

Внимание! © X51.project 2007-2018гг.
Дозволяється копіювання та інше використання матеріалів сайту при умові встановлення гіперпосилання, не забороненої до індексації пошуковими системами, на матеріал або головну сторінку сайту Дугове зварювання та різання металів.
 
Вверх | Дугове зварювання та різання металів | Администрирование | Контакты | Поиск | Карта раздела