Вход в систему Поиск по сайтуОтправить сообщение по электронной почте

Дугове зварювання та різання металів

 
   


Параметри дугового зварювання в середовищі вуглекислого газу

Завісімость коефіцієнта наплавлення (aн) і коефіцієнта плавлення (aп) від зварювального струму < / td>
рис.1. Залежність коефіцієнта наплавлення ( a н) і коефіцієнта плавлення ( a п) від зварювального струму
1 - a п при зварюванні у вуглекислому газі; 2 - a н при зварюванні у вуглекислому газі; 3 - a п при зварюванні під флюсом

Зварювання в середовищі вуглекислого газу - процес високопродуктивний. В даний час зварювання у вуглекислому газі, як правило, проводиться на постійному струмі зворотної полярності. Змінний струм і постійний струм прямої полярності не застосовуються із-за недостатньої стійкості процесу і незадовільної якості і форми шва.

Це відбувається внаслідок того, що наявність в дуговому проміжку кисню, має, як і фтор, велика спорідненість до електрона, призводить до утворення великої кількості негативних іонів, що порушують нормальне умова горіння дуги, що живиться змінним струмом і постійним струмом прямої полярності. < / p>

До джерел живлення дуги при зварюванні в струмені захисних газів пред'являються деякі додаткові вимоги.

Джерело живлення дуги повинен забезпечувати більшу швидкість наростання зварювального струму при короткому замиканні і певну його величину.

Ці умови забезпечують генератори з жорсткою зовнішньою характеристикою. Якщо величина струму та швидкість його наростання будуть достатніми, то тоді виділяється багато енергії в контакті між виробом і електродами. Внаслідок цього метал в контакті випаровується, що створює сприятливі умови для виникнення дуги.

Якщо ж джерело живлення не забезпечує досить великий величини і швидкості наростання зварювального струму, то нагрів електроду в місці торкання з виробом буде недостатнім (веледствіе хорошого тепловідведення у виріб) для запалювання дуги. При цьому електрод встигне розжариться по всьому вильоту і в місці найбільшого нагріву (у контактних точок мундштука) розплавиться з вибухом. Вибух відбудеться за рахунок інтенсивного пароутворення.

Дослідженням встановлено, що для надійного запалювання дуги в углексіслом газі при дроті з діаметром 0,8-1,2 мм струм короткого замикання повинен бути не менше 350-550 а, а час, протягом якого він наростає до цієї величини, не більше 0,002-0,004 сек. На продуктивність зварювання значно впливають коефіцієнти плавлення і наплавлення. Залежність коефіцієнтів наплавлення і плавлення від зварювального струму (при зварюванні в середовищі вуглекислого газу) і під флюсом може бути представлена графіком (рис.1), по якому видно, що збільшення струму призводить до збільшення коефіцієнта наплавлення ( a н) і коефіцієнта плавлення ( a п) і що коефіцієнта плавлення ( a п) при зварюванні у вуглекислому газі значно перевищує коефіцієнт наплавлення при зварюванні під шаром флюсу. Це пояснюється тим, що тепло дуги, що горить у вуглекислому газі не витрачається на плавлення флюсів, тобто ефективна теплова потужність дуги при зварюванні у вуглекислому газі підвищується.

Зі збільшенням струму при зварюванні в середовищі вуглекислого газу втрати на угар і розбризкування зменшуються (рис.2). З підвищенням зварювального струму і зменшенням діаметра електродного дроту (підвищенням щільності струму) коефіцієнти збільшуються.

Залежність коефіцієнта наплавлення (aн) і коефіцієнта плавлення (aп) від діаметра дроту та режиму зварювання Залежність коефіцієнта наплавлення (aн) і коефіцієнта плавлення (aп) від діаметра дроту та режиму зварювання Залежність коефіцієнта наплавлення (aн) і коефіцієнта плавлення (aп) від діаметра дроту та режиму зварювання
рис.2. Залежність коефіцієнта наплавлення ( a н) і коефіцієнта плавлення ( a п) від діаметра дроту та режиму зварювання
а - залежність d ел (діаметр електрода) від 1,6 до 2, 6 мм (1 - діаметр електрода 1,6 мм, 2 - 2мм, 3 - 2,6 мм); б - залежність для діаметра електрода 2мм, зварювальний струм 400А, швидкість зварювання 24 м / год; в - залежність для діаметра електрода 2мм, зварювальний струм 400А, напруга 30В.

Підвищення напруги на дузі і збільшення швидкості зварювання призводять до зниження коефіцієнта плавлення і наплавлення. Це пояснюється збільшенням втрат тепла з ростом довжини дуги на випромінювання в навколишній простір, а також збільшенням втрат металу на розбризкування і чад.

Збільшення швидкості переміщення дуги тягне за собою деяке зниження коефіцієнтів плавлення і наплавлення, тому що зі збільшенням швидкості зварювання (v св) погонна енергія ( q n) зменшується. Значить, на одиницю площі металу буде припадати меншу кількість тепла і термоелектронна емісія зменшується, зменшується енергія, одержувана анодом у вигляді потоку електронів. Ця енергія - енергія теплового випромінювання та енергія, що виділяється струмом за рахунок опору розпеченого анода (теплова), витрачається на плавлення електродного дроту (при зварюванні на постійному струмі зворотної полярності).

Внаслідок зменшення цієї енергії плавлення анода (електродного дроту) сповільнюється, в результаті зменшуються коефіцієнти плавлення і наплавлення, що визначають процес зварювання в середовищі вуглекислого газу.

Доцільність впровадження зварювання в середовищі вуглекислого газу в промисловості підтверджується практикою роботи багатьох підприємств.

Режим зварювання в середовищі вуглекислого газу (Таблиця складена за дослідними даними ЛМЗ)
Товщина металу, мм Загальне кількостей шарів шва Діаметр електродного дроту, мм Зварювальний струм, а Напруга, в Швидкість, зварювання, м / ч Витрата СО 2, л / хв
3-5 1,6-2 160-200 27-29 20-22 4-16,
6-8 1-2 2 280-300 28-30 18-22 16-18
8-12 2-3 2 380-400 30-32 18-22 18-20
280-300 28-30 16-20
12-18 2 2 380 400 30-32 16-20 18-20
20 2 2 440 460 30-32 16-20 18-22
25-30 4 2 380-450 30-32 16-20 18-22
40 і більше 10 і більше 2 380-450 30-35 16-20 20-24

Другие материалы:

Внимание! © X51.project 2007-2018гг.
Дозволяється копіювання та інше використання матеріалів сайту при умові встановлення гіперпосилання, не забороненої до індексації пошуковими системами, на матеріал або головну сторінку сайту Дугове зварювання та різання металів.
 
Вверх | Дугове зварювання та різання металів | Администрирование | Контакты | Поиск | Карта раздела