Вход в систему Поиск по сайтуОтправить сообщение по электронной почте

Дугове зварювання та різання металів

 
   


Дефекти дугового зварювання.

Забезпечення нормативних вимог з технології та техніці зварювання - основна умова отримання якісних зварних швів. Відхилення розмірів і форми зварного шва від проектних найчастіше спостерігаються в кутових швах і пов'язані з порушенням режимів зварювання, неправильної підготовкою кромок під зварювання, нерівномірною швидкістю зварювання, а також з несвоєчасним контрольним обміром шва.

непроваром називають місцеве відсутність сплавлення між зварюються елементами, між металом шва і основним металом або окремими шарами шва при багатошаровому зварюванні. Непровар зменшує перетин шва і викликає концентрацію напруг, тому може значно знизити міцність конструкції. Ділянки шва, де виявлено непровари, величина яких перевершує допустиму, підлягають видаленню і подальшої заварці.

Непровар в корені шва в основному викликається недостатньою силою струму або підвищеною швидкістю зварювання, непровар кромки (несплавление крайки) - зсувом електрода з осі стику, а також блуканням дуги, непровар між шарами - поганий очищенням попередніх шарів, великим обсягом наплавляемого металу, натекания розплавленого металу перед дугою.

Подрєзов називають місцеве зменшення товщини основного металу біля кордону шва. Подрез призводить до зменшення перерізу металу і різкої концентрації напружень в тих випадках, коли він розташований перпендикулярно діючим робочим напруженням.

напливом називають натікання металу шва поверхню основного металу без сплаву з ним.

пропалів називають порожнину у шві, що утворилася в результаті витікання зварювальної ванни, є неприпустимим дефектом зварного з'єднання.

Кратером називають незаварених поглиблення , утворюється після обриву дуги в кінці шва. У кратері, як правило, утворюються усадочні пухкості, часто переходять у тріщини.

опіками називають невеликі ділянки піддалося розплавлення металу на основному металі поза зварного шва.

Підрізи, капи, напливи, пропали, незаварені кратери, що залишилися після зварювання шлак і бризки, оплавлення крайок (у наріжних швах) викликаються переважно надмірною силою струму та напруги на дузі, великим діаметром електродів, неправильними маніпуляціями електродом, поганий збіркою під зварювання низьку кваліфікацію чи недбалістю зварника.

Другие материалы:

Внимание! © X51.project 2007-2018гг.
Дозволяється копіювання та інше використання матеріалів сайту при умові встановлення гіперпосилання, не забороненої до індексації пошуковими системами, на матеріал або головну сторінку сайту Дугове зварювання та різання металів.
 
Вверх | Дугове зварювання та різання металів | Администрирование | Контакты | Поиск | Карта раздела